BM  | EN
Text: Tambah BesarText: AsalText: Tambah Kecil
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 

HUBUNGI KAMI

Kementerian
Perancangan Sumber
dan
Alam Sekitar

Tingkat 3, Wisma Sumber Alam,
Jalan Stadium, Petra Jaya,
93050 Kuching,Sarawak


 

+6 082 313 823

+6 082 313 810

abduls10@sarawak.gov.my
Kemaskini Pada: 23 Okt 2017
Versi 8.0.2c
Kementerian Pembangunan Bandar Dan Sumber Asli
 

 
Pejabat Menteri Pembangunan Bandar dan Sumber Asli Kedua

NamaHubungi
Zasran Bin Abdullah
Pegawai Tadbir, N.41
zasrana@sarawak.gov.my
082-313848
082-446318
Awangku Omar Bin Pengiran Haji Jawa
Setiausaha Sulit, N.32
omarj@sarawak.gov.my
082-313834
082-446318
Dayang Naziza Binti Abang Ashari
Setiausaha Pejabat, N.28
dayang@sarawak.gov.my
082-313801
082-446318
Mohd. Suffy Tan Bin Mohd. Zairi Tan
Setiausaha Pejabat, N.27
suffytzt@sarawak.gov.my
082-313801
082-446318
Johani Bt. Bakri
Pembantu Tadbir (P/O), N.19
johani@sarawak.gov.my
082-313801
082-446318
Badariah Binti Bujang
Pembantu Tadbir (P/O), N.19
badariahb@sarawak.gov.my
082-313801
082-446318
Baharuddin Bin Wahab
Pemandu Kenderaan, H.11
baharudw@sarawak.gov.my
082-313801
082-446318
Norhayati Binti Kram
Pembantu Awam, H.11
norhayk1@sarawak.gov.my
082-313801
082-446318

Pejabat Menteri Muda Pembangunan Bandar, Pentadbiran Tanah dan Alam Sekitar

NamaHubungi
Haji Mazlan Bin Mohd Salleh
Pegawai Tadbir Khas, N.41
mazlanms@sarawak.gov.my
082-311805
082-443814
Dayang Norazizah Binti Abang Noran
Pegawai Tadbir, N.41
082-443798
082-443814
Mohd Shukurdi Bin Tazen
Setiausaha Sulit, N.22
mohamast@sarawak.gov.my
082-443789
082-443814
Evelin Ruman
Setiausaha Pejabat, N.27
evelinr@pusaka.gov.my
082-443798
082-443814
Haji Mijo Bin Haji Parchan
Pemandu Kenderaan, H.11
mijop@pusaka.gov.my
082-443798
082-443814

Pejabat Setiausaha Tetap

NamaHubungi
Romina Binti Ismail
Setiausaha Pejabat, N.29
rominai@sarawak.gov.my
082-448790
082-442755
Natalie Henry Ibi
Pembantu Tadbir (P/O), N.19
nataliehi@sarawak.gov.my
082-313821
082-442755
Awang Marale Bin Awang Putit
Pemandu Kenderaan, H.11
awangmap@sarawak.gov.my
082-313821
082-442755
Salbiah Binti Ali
Pembantu Awam, H.11
salbiaha@sarawak.gov.my
082-313821
082-442755

Bahagian Pengurusan Dasar Tanah dan Hasil Bumi

NamaHubungi
Tuan Haji Unus Bin Tambi
Ketua Bahagian, N.54
unust@sarawak.gov.my
082-312489
082-311810
Sulaiman Bin Engal
Ketua Penolong Setiausaha,N.48
sulman@sarawak.gov.my
082-313814
082-313810
Ananie Sharon Ricky Simpie
Penolong Pegawai Tadbir, N.29
ananisrs@sarawak.gov.my
082-444504
082-313810
Siti Muhaimim Binti Abu Bakar
Penolong Pegawai Tadbir, N.29
sitimab@sarawak.gov.my
082-444504
082-313810
Rohani Binti Zaini
Penolong Pegawai Tadbir, N.29
rohaniz1@sarawak.gov.my
082-444504
082-313810
Rosea Ngau
Pembantu Tadbir (P/O), N.19
rosean@sarawak.gov.my
082-444504
082-313810

Bahagian Perancangan

NamaHubungi
Wan Sufian Bin Wan Mustapha
Ketua Bahagian Perancangan, J.54
wanswm1@sarawak.gov.my
082-311000 ext 252
082-440876
Laping Jawa
Pegawai Perancangan Bandar dan Desa, J.54
lapingj@sarawak.gov.my
082-311000 ext 201
082-440876
Lim Siau Chung
Pegawai Tadbir, N.44
sclim@sarawak.gov.my
082-311000 ext 205
082-440876
Dr Intan Rahmah Binti Mohd Tazudin
Pegawai Tadbir, N.44
intanrt@sarawak.gov.my
082-311000
082-440876
Sri Ratna Dewi Binti Junaidi Spawi
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa,J.41
sriratna@sarawak.gov.my
082-311000 ext 254
082-440876
Ishak Bin Bol
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa, J.41
ishakb2@sarawak.gov.my
082-311000 ext 245
082-440876
Zahrudin Bin Tahir
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa,J.41
zahrudit@sarawak.gov.my
082-311000 ext 253
082-440876
Suljirina Lucas
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa,J.41
suljiril@sarawak.gov.my
082-311000 ext 246
082-440876
Agnes Anak Johari
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa,J.41
agnesj@sarawak.gov.my
082-311000 ext 248
082-440876
Nazaewana Sustrawan Binti Yahya Sawek
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa,J.41
nazaewana@sarawak.gov.my
082-311000 ext 247
082-440876
Clarence Anak Joseph
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa, J.41
clarencej@sarawak.gov.my
082-311000 ext 208
082-440876
Bernard Anak George Jimbun
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa, J.41
bernardgj@sarawak.gov.my
082-311000
082-440876
Mohamet Firzada Bin Abdul Ghafor
Pegawai Tadbir, N.41
m.firzada@sarawak.gov.my
082-311000
082-440876
Nur Hasziana Binti Hashim
Pegawai Tadbir, N.41
nurhazha@sarawak.gov.my
082-311000
082-440876
Dyg Maskoliah Binti Abg Mohd. Ariff
Penolong Pengawai Perancang Bandar dan Desa, JA29
maskolma@sarawaknet.gov.my
082-311000 ext 214
082-440876
Howard Fadd Layu
Penolong Pengawai Perancang Bandar dan Desa, JA29
howardfl@sarawak.gov.my
082-311000 ext 204
082-440876
Muhaini Binti Mohamad
Penolong Jurutera, JA29
muhainim@sarawak.gov.my
082-311000 ext 212
082-440876
Siti Fatimah Binti Ahmad Mearrican
Penolong Jurutera, JA29
sitifm1@sarawak.gov.my
082-311000 ext 211
082-440876
Ugap Medan
Penolong Pengawai Perancang Bandar dan Desa, JA29
ugapm@sarawak.gov.my
082-311000 ext 227
082-440876
Rajid Bin Jawi
Penolong Pengawai Perancang Bandar dan Desa,JA29
rajidj@sarawak.gov.my
082-313000 ext 213
082-440876
Awang Hafizul Bin Awang Shawal
Penolong Pengawai Perancang Bandar dan Desa, JA29
awghafiz@sarawak.gov.my
082-311000 ext 224
082-440876
Mohamad Raflie Bin Hassan
Penolong Jurutera,JA29
mohamrh2@sarawak.gov.my
082-311000 ext 241
082-440876
Hasliza Binti Arif
Penolong Pengawai Perancang Bandar dan Desa,JA29
haslizaaf@arawak.gov.my
082-311000
082-440876
Antonio Rismo Simor
Penolong Pengawai Perancang Bandar dan Desa, JA29
antonior@sarawak.gov.my
082-311000 ext 219
082-440876
William Anak Baie
Penolong Pegawai Perancang Bandar dan Desa,JA29
williamb@sarawak.gov.my
082-311000 ext 206
082-440876
Norizan Binti Jous
Penolong Pegawai Perancang Bandar dan Desa,JA29
norizanj@sarawak.gov.my
082-31100 ext 209
082-440876
Norlina Binti Rogikin
Penolong Pegawai Perancang Bandar dan Desa,JA29
norlinr1@sarawak.gov.my
082-31100 ext 207
082-440876
Noor Ashikin Binti Mat
Pen Peg Perancang Bandar dan Desa, JA29
nrashikin@sarawak.gov.my
082-311000
082-440876
Mohamad Najif Bin Aron
Pen Peg Perancang Bandar dan Desa, JA29
mnajjif@sarawak.gov.my
082-311000
082-448076
Sean Isaacs Gines
Pen Peg Perancang Bandar dan Desa, JA29
seangines@sarawak.gov.my
082-311000
082-448076
Florence Iris Anak Kate
Pen Peg Perancang Bandar dan Desa, JA29
florencei@sarawak.gov.my
082-311000
082-448076
Shellyvia Anak Sering
Pen Peg Perancang Bandar dan Desa, JA29
shellyvia@sarawak.gov.my
082-311000
082-440876
Clifton Ricky
Pelukis Pelan,J.17
cliftonr@sarawak.gov.my
082-311000 ext 242
082-440876
Rosaida Binti Ahmad
Pembantu Tadbir (P/O),N.17
rosaidaa@sarawak.gov.my
082-311000 ext 238
082-440876
Misang Gisin
Pembantu Tadbir (P/O),N.17
misangg@sarawak.gov.my
082-311000 ext 230
082-440876

Bahagian Pentadbiran dan Khidmat Pengurusan

NamaHubungi
Norleha Binti Haji Shariff
Ketua Penolong Setiausaha, N.48
norlehas@sarawak.gov.my
082-313830
082-313810
Hajjah Baiah Binti Tready
Setiausaha Pejabat, N.29
baiah@sarawak.gov.my
082-313811
082-313810
Mufidah Hanum Binti Yusuf
Penolong Setiausaha, N.41
mufidahy@sarawak.gov.my
082-313825
082-313810
Dayang Nur Hafeezah Binti Termizi
Pegawai Setiausaha, N.41
nurht@sarawak.gov.my
082-311677
082-313810
Norlia Binti Morshidi
Penolong Pegawai Tadbir, N.32
norliam@sarawak.gov.my
082-313824
082-313810
Abang Abdul Rahman Bin Salihin
Penolong Pegawai Tadbir, N.29
abduls10@sarawak.gov.my
082-449673
082-313810
Norliza Binti Otot
Pembantu Tadbir (P/O), N.22
norlizao@sarawak.gov.my
082-313811
082-311810
Siti Rafeah Binti Sawani
Pembantu Tadbir (P/O), N.22
sitiraf@sarawak.gov.my
082-446439
082-313810
Saduan Binti Badihie
Pembantu Tadbir (P/O), N.22
saduanb@sarawak.gov.my
082-313829
082-313810
Surya Binti Bily
Pembantu Tadbir (P/O), N.19
suryab@sarawak.gov.my
082-313811
082-313810
Noraisah Binti Dulrani
Pembantu Tadbir (P/O), N.19
noraisad@sarawak.gov.my
082-446439
082-313810
Awang Rapiee Bin Awang Sahari
Pembantu Operasi, N.11
awangras@sarawak.gov.my
082-313823
082-313810
Abu Bakar Bin Narawi
Pembantu Operasi, N.11
abubn@sarawak.gov.my
082-313823
082-313810
Sapuan Bin Abang
Pembantu Operasi, N.11
sapuana1@sarawak.gov.my
082-313823
082-313810
Muhammad Hazwan Bin Abdul Khalik
Pembantu Operasi, N.11
mohdhazwan@sarawak.gov.my
082-313824
082-313810
Sumarman Bin Sugiman
Pemandu Kenderaan, H.11
sumarmans@sarawak.gov.my
082-313823
082-313810
Johnny Anak Manis @ Mili
Pemandu Kenderaan, H.11
johnnymm@sarawak.gov.my
082-313823
082-313810

Bahagian Hutan

NamaHubungi
Tessy Nimos
Ketua Penolong Setiausaha, N.48
tessyn@sarawak.gov.my
082-441460
082-313810
Shamsul Bin Bojeng
Pemelihara Hutan, G.44
shamsulb@sarawak.gov.my
082-311195
082-313810
Philip Neri Anak Ajon
Penolong Setiausaha, N.41
philina1@sarawak.gov.my
082-311202
082-313810
Wan Syaifulfikhry Bin Wan Zainudin
Penolong Pegawai Tadbir, N.29
wani@sarawak.gov.my
082-312930
082-313810
Syahdan Bin Saharit
Pembantu Tadbir (P/O), N.19
syahdans@sarawak.gov.my
082-312930
082-313810

Bahagian Biodiversiti dan Alam Sekitar

NamaHubungi
Kenny Poon
Ketua Penolong Setiausaha, N.48
kennyp@nreb.gov.my
082-313850
082-313810
Zulkarnain Bin Rosli
Penolong Setiausaha, N.41 / Ketua Pegawai Maklumat Agensi (CIO)
zulkarnr@sarawak.gov.my
082-445415
082-313810
Dayang Siti Munira Binti Awang Yusuf
Penolong Setiausaha, N.41
sitimy@sarawak.gov.my
082-443829
Susan Anak Paul Bilun
Penolong Pegawai Tadbir, N.29
susanpb@sarawak.gov.my
082-312930
082-313810

Bahagian Akaun

NamaHubungi
Beti Faaizah Binti Mohd. Salleh
Akauntan, W.41
betifs@sarawak.gov.my
082-313805
082-313810
Auralia Conielia Anak Rumpu
Penolong Akauntan, W.29
auralia@sarawak.gov.my
082-446211
082-313810
Nurul Syafika Binti Jali
Pembantu Tadbir (Kewangan), W.19
nurulsj@sarawak.gov.my
082-313829
082-313810

Lembaga Kumpulan Wang Kawasan Konsesi Hutan (LKWKKH)

NamaHubungi
Abang Shahzatulharzam Bin Abang Sulaiman
Pembantu Tadbir (P/O), N.17
shahzats@sarawak.gov.my
082-445754
082-313810
Norlisa Binti Mohammed
Pembantu Tadbir (P/O), N.17
norlisam@sarawak.gov.my
082-313828
082-313810